Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny

1 marca 2016 w naszej szkole miał miejsce finał
Międzyzkolnego Konkursu Ekologicznego zorganizowanego przez nauczycieli przyrody mgr K. Telkę i mgr B. Dadziak.
Konkurs odbywał się na dwóch etapach – szkolnym i międzyszkolnym. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Alina Dyk (SP Bodzentyn)

II miejsce Anna Piwko (SP Bodzentyn)

III miejsce Zuzanna Dadziak (Sp Wola Szczygiełkowa)

Katarzyna Telka

ZAELEKTRYZOWANI

Grupa zaelektryzowani...

4 marca 2016 roku Szkołę Podstawową im A.Wacińskiego w Bodzentynie, odwiedziła Grupa ZAELEKTRYZOWANI z niecodzienną lekcję przyrody,
pt. "Czy to magia ?? Nie, to czysta chemia !

W spotkaniu udział wzięli uczniowie z klas I-III oraz IV-VI.

Krzysztof Bis

„Dzień wiosny” w ZSP w Bodzentynie

Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. A. Wacińskiego w Bodzentynie świętowali pierwszy dzień wiosny. Odbiegając od tradycji pójścia na „wagary” nasi uczniowie wzięli udział w zorganizowanym przez wychowawców świetlicy pokazie mody wiosennej „Wiosna 2016”. Pani Wioletta Kozera i Pan Przemysław Kozera przy współudziale stażystek Pani Ani Klimek i Pani Agnieszki Kupisz przygotowali ciekawą alternatywę dla naszych wychowanków. Konkurs wzbudził ogromne zainteresowanie wśród uczniów i znaczna ich część przygotowała piękne, zwiastujące wiosnę stroje.Całość konkursu obserwowała i oceniała komisja w składzie:Pani dyrektor Bożena Pożoga, Pani v-ce dyrektor Edyta Bernatek, Pani Iwona Sochacka oraz Pan Marek Białek, która po burzliwych obradach wyłoniła zwycięzców. W kategorii klas I-III zwyciężyła klasa 2d, której wychowawczynią jest Pani Beata Rzadkowska, a spośród klas IV-VI wygrali wychowankowie Pani Beaty Gajek – klasa 6a. Zwycięzcy oraz pozostali uczniowie naszej szkoły otrzymali słodkie upominki.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

Serdeczne podziękowania dla pana Tomka Mazurkiewicza za profesjonalną oprawę muzyczną pokazu.

Przemysław Kozera

„Palma wielkanocna”- konkurs

Zgodnie z coroczną tradycją wychowawcy świetlicy- p. Wioletta Kozera i p. Przemysław Kozera zorganizowali konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Spośród uczestników zostali wyłonieni zwycięzcy: Klaudia Wilkosz i Gabriela Rubinkiewicz. Zwyciężczynie przygotowały najciekawsze i wymagające największego wkładu własnej pracy prezentacje.Uczennice otrzymały ufundowane przez p. Wiolettę Kozerę i p. dyrektor Bożenę Pożogę nagrody. Piękne prace dzieci można było podziwiać na wystawie w naszej świetlicy szkolnej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy za udział i zachęcamy do udziału w następnych konkursach.

Przemysław Kozera

Zaelektryzowani